Budovy postavené před rokem 1978 v obci București Sectorul 1
Rumunsko změnilo seismickou normu v roce 1978, po zemětřesení 4. března 1977. Kolik budov v obci București Sectorul 1 je starších.
București Sectorul 1București
- Budovy
- 40 742
- S adresou
- 29 776
- Se známým rokem
- 5 421
- Před rokem 1978
- 49 %
- Se 4 a více podlažími
- 2 522
- Zastavěná plocha celkem (m²)
- 10 159 829
- Registrované firmy
- 23 076
Postaveno před rokem 1978z budov se známým rokem
- Před rokem 1978
- 49 %
- Se známým rokem
- 5 421
Rok výstavbybudovy se známým rokem
- před rokem 1920
- 178
- 1920–1945
- 1 097
- 1946–1960
- 850
- 1961–1970
- 298
- 1971–1980
- 277
- 1981–1990
- 101
- 1991–2000
- 510
- 2001–2010
- 654
- 2011 a později
- 1 456
49 % postaveno před rokem 1978. Odhad expozice podle roku výstavby, ne oficiální klasifikace: třídu rizika stanoví jen technický posudek.
Postaveno před rokem 1978z budov se známým rokem
- Před rokem 1978
- 49 %
- Se známým rokem
- 5 421
Kdy byly postaveny. 5 421 budov se známým rokem výstavby, podle období.
Rok výstavbybudovy se známým rokem
| před rokem 1920 | 178 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 1 097 | |
| 1946–1960 | 850 | |
| 1961–1970 | 298 | |
| 1971–1980 | 277 | |
| 1981–1990 | 101 | |
| 1991–2000 | 510 | |
| 2001–2010 | 654 | |
| 2011 a později | 1 456 |
Kolik mají podlaží. 10 564 budov se známým počtem podlaží.
Podlažíbudovy se známým počtem podlaží
| 1 podlaží | 4 181 | |
|---|---|---|
| 2 podlaží | 2 147 | |
| 3 podlaží | 1 714 | |
| 4 podlaží | 1 253 | |
| 5 podlaží | 544 | |
| 6 podlaží | 253 | |
| 7 podlaží | 139 | |
| 8 podlaží | 91 | |
| 9 podlaží | 65 | |
| 10 a více podlaží | 177 |
Víc o obci. Stejná data z jiného úhlu.
Aktualizováno 12. října 2026.