Strada Tomesti 417, Tomești
Locuință individuală · Tomești · jud. Harghita
- Nr. cadastral55295-C1
- ID50686cc6
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Tomesti 417, Tomești, județul Harghita. Construită în 1948, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 103 m² la sol, suprafața desfășurată este de 110 m². Numărul cadastral este 55295-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- 1948
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 103
- Înălțime (m)
- necunoscut
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1948
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 110
- Număr cadastral
- 55295-C1
- ID clădire
- 50686cc6-cc9e-4231-a47f-87cce63d3dea
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 103
- Înălțime (m)
- necunoscut
- Volum (m³)
- necunoscut
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Tomesti
- Număr
- 417
- Localitate
- Tomești
- Județ
- Harghita
- Cod poștal
- 537037
- Coordonate (lat, lon)
- 46.55794, 25.78251
- Clădiri pe stradă
- 671
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 67 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 51 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 258 | |
| 1946–1960 | 170 (această clădire) | |
| 1961–1970 | 136 | |
| 1971–1980 | 131 | |
| 1981–1990 | 100 | |
| 1991–2000 | 80 | |
| 2001–2010 | 20 | |
| 2011 și după | 56 |
Mai veche decât 52 % dintre ele, mai nouă decât 31 %.
| 1 nivel | 1.112 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 144 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 48 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
85 % au mai puține etaje, 11 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Tomesti
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Tomesti 419, Tomești 1920 · 1 etaj | 1920 | 1 etaj |
| Strada Tomesti 420, Tomești 1947 · 1 etaj | 1947 | 1 etaj |
| Strada Tomesti 421, Tomești 2019 · 2 etaje | 2019 | 2 etaje |
| Strada Tomesti 412, Tomești 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj |
| Strada Tomesti 422, Tomești 1968 · 2 etaje | 1968 | 2 etaje |
| Strada Tomesti 423, Tomești 1949 · 1 etaj | 1949 | 1 etaj |
| Strada Tomesti 425, Tomești 1947 · 1 etaj | 1947 | 1 etaj |
| Strada Tomesti 427, Tomești 1961 · 1 etaj | 1961 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Principala 199K, Tomești 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj | 632 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Tomesti 417, Tomești?
Clădirea de la Strada Tomesti 417, Tomești a fost construită în 1948.
Câte etaje are clădirea de la Strada Tomesti 417, Tomești?
Clădirea de la Strada Tomesti 417, Tomești are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Tomesti 417, Tomești?
Numărul cadastral este 55295-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Tomesti 417, Tomești?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Tomesti 417, Tomești? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/50686cc6-cc9e-4231-a47f-87cce63d3dea" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/50686cc6-cc9e-4231-a47f-87cce63d3dea", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/50686cc6-cc9e-4231-a47f-87cce63d3dea",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()