Sari la conținut
Autentificare

Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru

Locuință individuală · Bărăitaru · jud. Prahova

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru, județul Prahova. Construită în 1958, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 91 m² la sol, suprafața desfășurată este de 91 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 26346-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.

Anul construcției
1958
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
91
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1958
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
91
Număr cadastral
26346-C1
ID clădire
dce1968a-b719-4236-be57-60116d2cfcdc
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
91
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~272
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Constantin Bălăceanu evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Constantin Bălăceanu
Număr
7
Localitate
Bărăitaru
Județ
Prahova
Cod poștal
107211
Coordonate (lat, lon)
44.86334, 26.34657
Clădiri pe stradă
17

Clădirile din Drăgănești: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 100 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Drăgănești541 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Drăgănești
înainte de 1920
8
1920–1945
44
1946–1960
189 (această clădire)
1961–1970
135
1971–1980
24
1981–1990
6
1991–2000
49
2001–2010
26
2011 și după
60

Mai veche decât 55 % dintre ele, mai nouă decât 10 %.

Etaje în Drăgănești1.891 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Drăgănești
1 nivel
1.772 (această clădire)
2 niveluri
107
3 niveluri
12
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 94 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Constantin Bălăceanu

Adresă Construită Etaje
Constantin Bălăceanu 1, Bărăitaru 1960 1 etaj
Constantin Bălăceanu 13, Bărăitaru 2007 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Câmpului 4, Bărăitaru necunoscut 1 etaj 32 m
Școlii 26, Bărăitaru necunoscut 1 etaj 73 m
Strada Sudiți 28, Bărăitaru 2013 3 etaje 101 m
Izlazului 35, Bărăitaru 2017 1 etaj 110 m
Strada Izlazului 28, Bărăitaru 1997 1 etaj 111 m
Brebu 16, Bărăitaru necunoscut 1 etaj 123 m
Stupinei 1, Bărăitaru 1948 1 etaj 132 m
Izlazului 33, Bărăitaru necunoscut 1 etaj 137 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru?

Clădirea de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru a fost construită în 1958.

Câte etaje are clădirea de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru?

Clădirea de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru?

Numărul cadastral este 26346-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Constantin Bălăceanu 7, Bărăitaru? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/dce1968a-b719-4236-be57-60116d2cfcdc" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Constantin Bălăceanu 7, în câteva secunde