Drumul Dogari 151 A, Ragu
Locuință individuală · Ragu · jud. Dâmbovița
- Nr. cadastral70314-C1
- ID9f6df250
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Drumul Dogari 151 A, Ragu, județul Dâmbovița. Construită în 2018, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 70314-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.
- Anul construcției
- 2018
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- în raport
- Înălțime (m)
- necunoscut
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii · Surse de date
Clădirea
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- în raport
- Înălțime (m)
- necunoscut
- Volum (m³)
- necunoscut
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Drumul Dogari
- Număr
- 151 A
- Localitate
- Ragu
- Județ
- Dâmbovița
- Cod poștal
- 137452
- Coordonate (lat, lon)
- 44.59676, 25.42277
- Clădiri pe stradă
- 37
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 17 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 10 | |
| 1946–1960 | 62 | |
| 1961–1970 | 80 | |
| 1971–1980 | 71 | |
| 1981–1990 | 35 | |
| 1991–2000 | 99 | |
| 2001–2010 | 19 | |
| 2011 și după | 56 (această clădire) |
Mai nouă decât 87 %.
| 1 nivel | 1.037 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 147 | |
| 3 niveluri | 3 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 87 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul complet
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul complet al acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Drumul Dogari
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Drumul Dogari 140, Ragu 1997 · 1 etaj | 1997 | 1 etaj |
| Drumul Dogari 134, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Drumul Dogari 129, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Drumul Dogari 127, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Drumul Dogari 119, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Drumul Dogari 112A, Ragu 2024 · 2 etaje | 2024 | 2 etaje |
| Drumul Dogari 109, Ragu 1999 · 1 etaj | 1999 | 1 etaj |
| Drumul Dogari 97, Ragu 1966 · 1 etaj | 1966 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 90, Ragu 1964 · 1 etaj | 1964 | 1 etaj | 61 m |
| nr. 92, Ragu 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 85 m |
| nr. 144, Ragu 1962 · 1 etaj | 1962 | 1 etaj | 132 m |
| nr. 143, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 153 m |
| nr. 142, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 171 m |
| nr. 158-159, Ragu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 242 m |
| nr. 101 A, Ragu 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 250 m |
| nr. 140A, Ragu 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 266 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Drumul Dogari 151 A, Ragu?
Clădirea de la Drumul Dogari 151 A, Ragu a fost construită în 2018.
Câte etaje are clădirea de la Drumul Dogari 151 A, Ragu?
Clădirea de la Drumul Dogari 151 A, Ragu are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Drumul Dogari 151 A, Ragu?
Numărul cadastral este 70314-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Drumul Dogari 151 A, Ragu?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Drumul Dogari 151 A, Ragu? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/9f6df250-a60b-4902-96ae-3ede9837ea79" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/9f6df250-a60b-4902-96ae-3ede9837ea79", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/9f6df250-a60b-4902-96ae-3ede9837ea79",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()