Sari la conținut
Autentificare

Sabarului 119, Clinceni

Locuință individuală · Clinceni · jud. Ilfov

Rezumat

Locuință individuală de la Sabarului 119, Clinceni, județul Ilfov. Construită în 1986, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 111 m² la sol, suprafața desfășurată este de 229 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 63669-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
1986
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
111
Înălțime (m)
~6,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1986
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
229
Număr cadastral
63669-C1
ID clădire
92d72204-478a-58f5-9b19-973ba6842372
Actualizat
28 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
111
Înălțime (m)
~6,0
Volum (m³)
~667
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Cel mai puternic cutremur pe o rază de 200 km
M7,7 · 10 noiembrie 1940 · la 154 km distanță · la 150 km adâncime
Cutremure M5+ pe o rază de 200 km, din 1900
46
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Sabarului evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Sabarului
Număr
119
Localitate
Clinceni
Județ
Ilfov
Cod poștal
077060
Coordonate (lat, lon)
44.38321, 25.93221
Clădiri pe stradă
272

Clădirile din Clinceni: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 59 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Clinceni2.488 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Clinceni
înainte de 1920
4
1920–1945
43
1946–1960
105
1961–1970
104
1971–1980
93
1981–1990
106 (această clădire)
1991–2000
104
2001–2010
357
2011 și după
1.572

Mai veche decât 82 % dintre ele, mai nouă decât 14 %.

Etaje în Clinceni3.539 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Clinceni
1 nivel
2.207
2 niveluri
1.140 (această clădire)
3 niveluri
170
4 niveluri
22
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

62 % au mai puține etaje, 32 % la fel de multe.

Raportul clădirii

PDF și pagină web · 24,99 RON · plată unică

  • Fișa clădirii din registrul oficial
  • Plan și fațade la scară
  • Suprafață desfășurată, înălțime și volum
  • Acoperișul și potențialul solar, analizate când îl deschizi

Pe pagina de plată confirmi livrarea imediată și accepți termenii.

Proprietarii, ipotecile și sechestrele nu sunt în raport: le arată extrasul de carte funciară.

Vezi un raport exemplu

În apropiere

Alte clădiri pe Sabarului

Adresă Construită Etaje
Sabarului 116, Clinceni 1963 1 etaj
Sabarului 123, Clinceni 2007 2 etaje
Sabarului 123A, Clinceni 2009 2 etaje
Sabarului 113, Clinceni 1970 1 etaj
Sabarului 126, Clinceni 2021 2 etaje
Sabarului 127, Clinceni 1961 1 etaj
Sabarului 107A, Clinceni 2019 3 etaje
Sabarului 107E, Clinceni 2015 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Principală 215A, Clinceni 2009 2 etaje 103 m
Principală 229, Clinceni 1960 1 etaj 162 m
Strada Principala 193, Clinceni 2018 2 etaje 164 m
Principală 235, Clinceni 1976 1 etaj 177 m
Principală 284, Clinceni 1956 1 etaj 184 m
Principală 268, Clinceni 1932 1 etaj 194 m
Principală 197, Clinceni 2007 3 etaje 194 m
Principală 272, Clinceni 2024 3 etaje 196 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Sabarului 119, Clinceni?

Clădirea de la Sabarului 119, Clinceni a fost construită în 1986.

Câte etaje are clădirea de la Sabarului 119, Clinceni?

Clădirea de la Sabarului 119, Clinceni are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Sabarului 119, Clinceni?

Numărul cadastral este 63669-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Sabarului 119, Clinceni?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.