Canarului 11, Agigea
Locuință individuală · Agigea · jud. Constanța
- Nr. cadastral107809-C1
- IDfbd1f2bd
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Canarului 11, Agigea, județul Constanța. Construită în 2025, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 110 m² la sol, suprafața desfășurată este de 221 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 107809-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- 2025
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 110
- Înălțime (m)
- ~6,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 2025
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 221
- Număr cadastral
- 107809-C1
- ID clădire
- fbd1f2bd-eacc-4cde-9cc2-8194f290b1f4
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 110
- Înălțime (m)
- ~6,0
- Volum (m³)
- ~662
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Canarului
- Număr
- 11
- Localitate
- Agigea
- Județ
- Constanța
- Cod poștal
- 907015
- Coordonate (lat, lon)
- 44.09453, 28.60772
- Clădiri pe stradă
- 19
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 4 | |
| 1946–1960 | 50 | |
| 1961–1970 | 126 | |
| 1971–1980 | 41 | |
| 1981–1990 | 32 | |
| 1991–2000 | 226 | |
| 2001–2010 | 194 | |
| 2011 și după | 965 (această clădire) |
Mai nouă decât 41 %.
| 1 nivel | 1.302 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 824 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 192 | |
| 4 niveluri | 82 | |
| 5 niveluri | 21 | |
| 6 niveluri | 12 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
54 % au mai puține etaje, 34 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- disponibilă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Canarului
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Canarului 10, Agigea 2013 · 1 etaj | 2013 | 1 etaj |
| Canarului 15, Agigea 2010 · 2 etaje | 2010 | 2 etaje |
| Canarului 6, Agigea 2020 · 2 etaje | 2020 | 2 etaje |
| Strada Canarului 6 Lot 2, Agigea 2020 · 2 etaje | 2020 | 2 etaje |
| Canarului 23, Agigea 2005 · 2 etaje | 2005 | 2 etaje |
| Canarului 25, Agigea 2022 · 2 etaje | 2022 | 2 etaje |
| Strada Canarului 27, Agigea 2023 · 2 etaje | 2023 | 2 etaje |
| Canarului 29, Agigea 2016 · 1 etaj | 2016 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Ciocârliei 4, Agigea 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 23 m |
| Strada Emil Botta 5, Agigea 2010 · 3 etaje | 2010 | 3 etaje | 50 m |
| Strada Fermierilor 23E, Agigea 2014 · 2 etaje | 2014 | 2 etaje | 68 m |
| Strada Emil Botta 10, Agigea 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje | 74 m |
| nr. Parcela 406/1, Agigea 2014 · 2 etaje | 2014 | 2 etaje | 74 m |
| Strada Fermierilor 23C, Agigea 2014 · 2 etaje | 2014 | 2 etaje | 82 m |
| Fermierilor 1, Agigea 2014 · 2 etaje | 2014 | 2 etaje | 88 m |
| Elvira Godeanu 1, Agigea 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje | 88 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Canarului 11, Agigea?
Clădirea de la Canarului 11, Agigea a fost construită în 2025.
Câte etaje are clădirea de la Canarului 11, Agigea?
Clădirea de la Canarului 11, Agigea are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Canarului 11, Agigea?
Numărul cadastral este 107809-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Canarului 11, Agigea?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Canarului 11, Agigea? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/fbd1f2bd-eacc-4cde-9cc2-8194f290b1f4" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/fbd1f2bd-eacc-4cde-9cc2-8194f290b1f4", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/fbd1f2bd-eacc-4cde-9cc2-8194f290b1f4",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()